اخبار

توزیع داروی رمدسیویر ایرانی در داروخانه‌ های بیمارستانی

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:

توزیع داروی رمدسیویر ایرانی در داروخانه‌ های بیمارستانی

داروی رمدسیویر

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی رمدسیویر ایرانی در داروخانه‌ های بیمارستانی در حال توزیع است.

به گزارش وبدا، به نقل از ایسنا، دکتر حیدر محمدی درباره وضعیت توزیع رمدسیویر ایرانی، گفت: از مدت ‌ها پیش داروی رمدسیویر ایرانی در داروخانه‌ های بیمارستانی در حال توزیع است.

وی افزود: قیمت این دارو ۶۰۰ هزار تومان است و با این قیمت به بیمارستان‌ ها ارائه می‌ شود و هر میزان که برای بیمار استفاده شود، در پرونده ‌اش درج می ‌شود. شرکت ‌ها این دارو را با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به مراکز درمانی ارائه می ‌دهند و مراکز درمانی هم برای بیماران استفاده می ‌کنند و تصور می‌ کنم، ۱۰ درصد هزینه آن از بیماران دریافت می ‌شود.

دکتر محمدی درباره میزان اثربخشی رمدسیویر در درمان کرونا گفت: هنوز به صورت قطعی اثربخشی رمدسیویر بر روی بیماری کرونا اثبات نشده است. منتها برخی مطالعات می‌ گویند، بین ۳۰ تا ۴۰ درصد موثر است. البته این دارو هنوز وارد پروتکل درمانی کرونا نشده است، اما از آنجایی که متخصصان عفونی آن را تجویز می ‌کنند، آن را تهیه کردیم که به صورت تولید داخلی در داروخانه‌ های بیمارستانی توزیع می ‌شود.

وی درباره وضعیت داروی فاویپیراویر و اکتمرا نیز گفت: این دو دارو هم هنوز وارد پروتکل درمانی کرونا نشده‌اند، اما تولید داخلی آنها وجود دارد که توزیع آنها را هم انجام می‌ دهیم.

منبع:

وزارت بهداشت

پارس پیوند