مقالات

گیاهانی که سرطان پروستات را از بین میبرند

سرطان پروستات

سرطان پروستات با 3 گیاه از بین میرودسرطان پروستات

کشف گیاهانی که سلول های سرطانی پروستات را به صورت طبیعی (با ترکیب سه میوه و گیاه) از بین می برد!

پروستات غده اي در دستگاه تولید مثل جنس مذکراست که به تولید مایع منی کمک می کند. این مایع، منتقل کننده اسپرم ها می باشد. این غده ي گردویی شکل در زیر مثانه جنس مذکر قرار گرفته است و بخش فوقانی مجراي خروجی مثانه را محاط می کند. این مجرا ادرار را از مثانه خارج می کند. عملکرد غده پروستات توسط هورمون ساخته شده در بیضه ها که تستسترون نامیده می شود تنظیم می گردد. سرطان پروستات نشان دهنده حضور بدخیمی در مردان بالاي 50 سال می باشد. سالانه در دنیا بیش از 670000 مرد مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده میشود که حدود 225000 نفر آن در اروپا و 240000 نفر در آمریکا می باشد.

سرطان پروستات در ایران نیز همانند سایر کشورهای در حال توسعه، در حال افزایش است. سرطان پروستات هشتمین علت مرگ در اثر سرطان در ایران است.

درمان سرطان پروستات با گیاهان

تحقیقی در نشریه Precision Oncology ثابت کرده است که ترکیب سه ماده مغذی که بنیان گیاهی دارند، سلول های سرطانی پروستات را نابود و منهدم می نماید. عنوان این پژوهش که به وسیله آقای Stefano Tiziani، محقق دانشگاه تگزاس University of Texas رهبری شده است «درمان ترکیبی با مواد مرکب طبیعی در سرطان پروستات از رشد تومور یا توده پروستات جلوگیری می کند و منجر به نوسانات اساسی در متابولیسم یا سوخت وساز سلول سرطانی می شود» می باشد.

همانطورکه در گزارش دانشگاه تگزاس (UT) تشریح شده است، این کشف غیرمنتظره به فرد اجازه می دهد با غذای اصلی اش موجبات مرگ از طریق گرسنگی سرطان پروستات را فراهم آورد.

این سه ماده طبیعی چه چیزی هستند؟

– اسید اِرسولیک Ursolic acid اسیدی که از پوست میوه بدست می آید از پوست سیب

– کورکومین curcumin از زردچوبه

– رِس ورات رُل Resveratrol از انگور قرمز و انواع توت ها

محققان سپس اين سه ماده را در الگوهاي سرطان پروستات در موش ها آزمايش كردند.
آنها متوجه شدند زماني كه اسيد اورسوليك با كوركومين يا رسوراترول تركيب شدند، اين تركيبات طبيعي از جذب گلوتامين توسط سلول هاي سرطاني پروستات پيشگيري كردند كه منجر به پيشگيري از رشد تومور در موش ها شد.
گلوتامين يك اسيد آمينه مورد نياز سلول هاي سرطاني پروستات براي رشد است، بنابراين پيشگيري از جذب آن سلول هاي سرطاني را به طور موثري گرسنه نگاه داشته و باعث مرگ آنها مي شود.

مقاله اصلی به شرح ذیل می باشد: سیب و زردچوبه در تمام فصول سال وجود دارند، درصورت فقدان انگور قرمز می توان از مویز  استفاده نمود.  [انگور قرمز یا سیاه خشک شده، بی هسته یا با هسته فرقی نمی کند، گرچه باهسته اش مفید تر است]

دستورالعمل پیشنهادی ساخت معجون معجزه گر بالا: یک تا دو عدد سیب متوسط را انتخاب می کنیم، بعد از دور ریختن هسته و چوب انتهایی آنها، سیب خورد شده را در داخل مخلوط کن می ریزیم. یک قاشق مرباخوری زردچوبه به آن می افزاییم. به اندازه یک فنجان انگور قرمز یا دو قاشق سوپخوری مویز به آنها اضافه می کنیم. یک لیوان آب هم به درون مخلوط کن می ریزیم. با روشن کردن مخلوط کن و هم زدن خوب آن، محلول جان بخش شما آماده است.

باید توجه نمود که این نتایج چند تحقیق می باشد و تحقیقات دانشمندان درباره ی تاثیر این گیاهان بر سرطان ادامه دارد.

منبع:

مقالات پارس پیوند

مطالب مرتبط