اخبار

اطلاعیه نحوه اخذ مجوز تولید ماسک پزشکی

تولید ماسک پزشکی

تولید ماسک پزشکیاطلاعیه اخذ پروانه تولید ماسک پزشکی رسانی در خصوص نحوه اخذ مجوز تولید ماسک توسط رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام شد.

مهندس جمال تولی رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد: پیرو اطلاعیه مورخ 1399/02/08 مبنی بر ” الزام به درج خوداظهاری تولید کنندگان ماسک واحدهای غیر صنعتی (صنفی و گروه های جهادی ) در پورتال imed.ir، با توجه به اینکه کشور در حال حاضر از توانمندی مناسبی برای تولید انواع ماسکهای حفاظتی برخوردار می باشد و نظر به اهمیت ارتقاء سطح کیفیت تولیدات ماسک و بر اساس از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، به منظور ساماندهی و ارتقاء کیفی تولید ماسک درخواست خوداظهاری کلیه واحدهای تولیدی که تا تاریخ 1399/06/18 اعلام آمادگی نمودند مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.

لذا به اطلاع می رساند مطابق با مصوبه ستاد لجستیک کرونای وزارت صمت از تاریخ 1399/06/18 امکان درج خود اظهاری در سایت imed.ir متوقف شده و شرکتهای متقاضی تولید ماسک مذکور تا اطلاع ثانوی لینک درخواست خوداظهاری بسته شده است، با توجه به منطقه جغرافیایی محل تولید می توانند طبق روال معمول از طریق دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور نسبت به دریافت پروانه ساخت ماسک و کد IRC مربوطه اقدام نمایند.

یادآور می گردد واحدهایی که تا کنون نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام و دارای کد رهگیری قابل نمایش در سایت می باشند، مکلف به رعایت ضوابط بهداشتی و دستورالعمل های مربوطه می باشند و توسط بازرسان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و شرکتهای بازرسی منتخب مورد بررسی و بازدید قرار می گیرند و در صورت عدم رعایت ضوابط اعلامی ضمن حذف کد رهگیری مربوطه از سایت imed.ir با واحد مربوطه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

همچنین لازم به ذکر است واحدهای متقاضی که تمایل به تولید دارند می بایست از طریق دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور اقدام به اخذ پروانه ساخت و کد irc نمایند.

فرآیند و زمانبندی اخذ تاییدیه پروانه ساخت و کد IRC برای واحدهای دارای کد رهگیری خوداظهاری ماسک نیز متعاقبا اطلاع رسانی اعلام خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد که هرگونه فروش ماسک به واحدهای تشخیصی و درمانی صرفا توسط تولیدکنندگان دارای کد IRC مجاز می باشد.

ضمیمه:

مشاهده و دریافت فایل دستورالعمل تولید ماسک سه لایه پزشکی ویژه تولیدات ماسک صنعتی و نیمه صنعتی

مطالب مرتبط