تست استاندارد برای تشخیص ویروس کرونا 

دکتر سیامک سمیعی با اشاره به درستی تست‌های تشخیص بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر با بررسی روش‌های مختلف به این نتیجه دست یافتیم که تست‌های سرولوژی به جز در موارد سرواپیدمیولوژی، مورد تائید وزارت بهداشت نیست و بهترین روش تشخیص بیماری کرونا تست‌های PCR است.

تست مناسب کرونا

مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: تحقیقات نشان داده است که در حال حاضر هیچ کدام از تست‌های تشخیص بالینی بیماری کرونا ایده آل نبوده و هرکدام دارای یک درصد خطایی است.

سمیعی با اشاره به لزوم نظارت معاونت درمان دانشگاه‌ها بر همکاری استارت اپ‌ ها، بیان کرد: ما به مدیران این حوزه پیشنهاداتی در زمینه ضوابط نمونه گیری خارج از بیمارستان‌ها توسط آزمایشگاه‌های سراسر کشور داده شده است.

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر تست‌های سرولوژی برای تشخیص بیماری کرونا مستلزم در دسترس قرار گرفتن کیت‌های معتبر است که باید تاییدیه استفاده از سازمان غذا و دارو را داشته باشد.

وی گفت: یکی از پیشنهادات ما این است که تعیین و ابلاغ ضوابط نمونه گیری خارج از آزمایشگاه‌ها باید با نظارت معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شود. همکاری استارتاپ‌ها برای تولید کیت‌های تشخیصی و فعالیت آزمایشگاه‌ها همگی تحت نظارت معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور باید باشد.

سمیعی یاد آوری کرد: سازمان جهانی بهداشت استفاده از کیت‌های تشخیصی رپید تست را برای تشخیص بیماری کرونا در افراد توصیه نمی‌کند و علت آن این است که افراد حامل ویروس در سیر عفونت می‌توانند نتایج مثبت و منفی آنتی بادی را به همراه داشته باشند.

منبع:

www.ghatreh.com

پیشنهاد بررسی: واکسن هپاتیت B در دوران شیوع کرونابرگزاری نمایشگاه مجازی تجهیزات پزشکی Digital Health Covid Freeقلب، طعمه جدیدترین نسخه ویروس کرونا