اخبار, کرونا

واکسن روسیه تایید شد!

واکسن کرونا ساخت روسیه

هشدار شدید ACTO به دولت روسیه/جان مردم را با یک واکسن تائید نشده به خطر نیندازید

پوتین خبر ساخت واکسن کرونا را اعلام کرد

 

واکسن کرونا ساخت روسیه

پوتین با قدردانی از زحمات تیم تحقیقاتی واکسن کرونا در کشورش، ساخت واکسن را قدمی مهم در مبارزه جهانی علیه ویروس کرونا توصیف کرد.
نام واکسن تولیدی روسی” اسپوتنیک وی” است.قرار است روسیه از ابتدای ماه آتی میلادی تولید انبوه این واکسن را آغاز کند و تا ژانویه سال 2021 (دی ماه 1399) میلیون‌ها “دُز” از واکسن تولیدی روسیه در برای واکسیناسیون در دسترس همگان خواهد بود. واکسن ساخت روسیه در موسسه “تحقیقاتی گامالیا” با همکاری وزارت دفاع روسیه تولید شده است. تولید سریع این واکسن در شرایطی که دیگر پروژه‌های تولیدی واکسن در جهان در فازهای نهایی آزمایش‌های بالینی قرار دارد، شک و تردیدهایی را درباره ایمنی پایدار آن ایجاد کرده است؛ اما مقامات بهداشتی روسیه مدعی‌اند واکسن تولیدی آن ها ایمنی پایداری در بدن افراد واکسینه شده پدید می‌آورد.

واکنش ها به ساخت واکسن توسط روسیه

فانا: انجمن سازمان‌های مطالعات بالینی روسیه (ACTO) در نامه‌ای به وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد: مجوز مصرف انسانی به واکسن آزمایشی کروناویروس انستیتو گامالیا قبل از اینکه مطالعات بالینی آن تمام شود، مردم را به خطر می‌اندازد.

دولت قصد دارد در هفته جاری واکسن انستیتوی گامالیا را به صورت مشروط ثبت کند و سپس این واکسن مجوز مصرف انبوه انسانی را خواهد داشت.

طبق اعلام ACTO، این واکسن تاکنون به کمتر از ۱۰۰ نفر تزریق شده و مصرف انبوه می‌تواند خطرناک باشد.

مدیر انجمن سازمان‌های مطالعات بالینی روسیه گفت: چرا همه شرکت‌ها از قوانین پیروی می‌کنند اما شرکت‌های روسی چنین نیستند؟ قوانین مطالعات بالینی با خون نوشته شده‌اند و نباید نقض شوند. این واکسن یک “جعبه پاندورا” است و نمی‌دانیم وقتی که این واکسن تائید نشده به مردم تزریق شود چه اتفاقی می‌افتد. انستیتو گامالیا هیچ اطلاعاتی را منتشر نکرده و این برخلاف سایر نقاط جهان است. طبق استاندارد باید همه داده‌ها حتی داده‌های مطالعات ناموفق منتشر شوند.

 

Industry Body Calls Russian Covid-19 Vaccine a Pandora’s Box

مطالب مرتبط